Haluaisitko työskennellä säätiön palvelukodeissa?

Palvelukodit työllistävät lähihoitajia, sairaanhoitajia, hoiva-avustajia, sosionomeja, geronomeja, fysio- ja toimintaterapeutteja sekä sosiaali- ja terveysalan opiskelijoita. Palvelukodissa työskentelevät vastaavat asukkaiden päivittäisestä hoivasta ja virikkeellisestä arjesta.

Jos kiinnostuit palvelukotien työtehtävistä, haet oppisopimus- tai harjoittelupaikkaa, ota yhteyttä palvelukodin johtajaan tai täytä yhteystietosi nettisivuillamme olevaan työhakulomakkeeseen.  Voit myös tehdä pikahaun etusivun Hae töihin-botin avulla.

Palvelukotien johtajien yhteystiedot:

  • Kangasvuokon palvelukoti ja Veteraanitalo: Tarja Ilves p. 040 179 5582, tarja.ilves@lprpalvelukeskussaatio.fi
  • Kasarminportin palvelukoti ja Veljeskoti: Annamari Vilkko p. 040 352 8465, annamari.vilkko@lprpalvelukeskussaatio.fi
  • Laurankoti: Katja Maijanen p. 0400 733 389, katja.maijanen@lprpalvelukeskussaatio.fi
  • Laurin- ja Luukkaankoti: Sari Martin, 040 866 7097, sari.martin@lprpalvelukeskussaatio.fi
  • Wilmankoti: Kirsi Laakso p. 040 577 3942, kirsi.laakso@lprpalvelukeskussaatio.fi

Säätiön palvelukodeissa työskentelee myös laitos- ja pyykkihuoltajia sekä palvelukotiavustajia. Näistä työsuhteista vastaa palveluesimies Satu Jokela-Kukkonen p. 040-564 1401 satu.jokela-kukkonen@lprpalvelukeskussaatio.fi.

Kiinnostaako sinua työ keskuskeittiöllä, säätiön lounasravintoloissa tai ateriakuljetuksen työtehtävissä?

Lappeenrannan palvelukeskussäätiön keskuskeittiöllä työskentelee kokkeja.  Kokin työaika on 85 %. Kokin työtehtävät edellyttävät, B-ajokorttia sekä hygienia- ja anniskelupassia. Kokit työskentelevät keskuskeittiöllä, lounasravintoloissa sekä osallistuvat ruoan kuljetukseen sunnuntaisin

Ateriakuljettajien työaika 70 %. Ateriakuljettajalla tulee olla B-ajokortti ja lisäksi hygieniapassi suositeltava. Kuljettajat vastaavat kuljetustehtävien lisäksi pakkaus- ja astiahuollosta.

Kysy lisää työtehtävistä, sijaisuuksista, oppisopimus ja harjoittelupaikoista ravitsemuspalvelupäällikkö Kati Kauppinen-Miikiltä p. 040 575 3835, kati.kauppinen-miikki@lprpalvelukeskussaatio.fi, tai tee työhakemus säätiön kotisivuilla tai pikahakemus etusivun Hae töihin- botilla.

Jos olet siivousalan ammattilainen kysy lisätietoja säätiön työtehtävistä palveluesimies Satu Jokela-Kukkoselta p. 040-564 1401, satu.jokela-kukkonen@lprpalvelukeskussaatio.fi, tee työhakemus säätiön kotisivuilla tai tee pikahakemus etusivun Hae töihin-botilla.

 

Sijaiset.fi-palvelu

Sijaiset.fin kautta voit varata sijaisvuoroja helposti SMS:llä, sähköpostilinkillä ja verkkopalvelussa.

Sijaiset.fi-palvelun kautta voit myös hallinnoida tietojasi, kuten loma-aikoja, käytettävyyttäsi ja muita omia tietoja.

Kirjaudu palveluun: https://app.sijaiset.fi/lprpalvelukeskussaatio/register  (jos sinulle ei vielä ole Sijaiset.fi-tunnusta)

https://app.sijaiset.fi/membership/lprpalvelukeskussaatio  (jos sinulla on Sijaiset.fi –tunnus tai olet rekisteröinyt suoraan kotisivun kautta)

Jos sinulle tulee kysymyksiä tai ongelmia rekisteröitymisen kanssa, voit olla yhteydessä Sijaiset.fi:n  asiakaspalveluun (ma-pe) klo 9 – 16, asiakastuki@sijaiset.fi puh. 044 733 4411).